Zielonczyn
Turniej Piłki Nożnej Seniorów PDF Drukuj Email

 

3 maja na Orliku w Zielonczynie odbył się Turniej Piłki Nożnej Seniorów. W zawodach wystąpiły zespoły FC Rayos, Olimpia Tupadły oraz Komary Zielonczyn. Zespoły zagrały systemem "każdy z każdym" 2 x 15 minut. Końcowe zwycięstwo odnieśli gospodarze, czyli Komary Zielonczyn, którzy zdobyli komplet punktów.
Wyniki:
FC Rayos - Olimpia Tupadły 1:2
Olimpia Tupadły - Komary Zielonczyn 6:7
FC Rayos - Komary Zielonczyn 1:6
Tabela:
1. Komary Zielonczyn 6 pkt. 13:7
2. Olimpia Tupadły 3 pkt. 8:8
​3. FC Rayos 0 pkt. 2:8
​Skład Komarów Zielonczyn: Łukasz Makowski, Artur Poła, Mariusz Popa, Patryk Poła, Tomasz Szewczuk, Paweł Sudak, Wiesław Wierzbanowski, Damian Daroń, Patryk Giemza, Mateusz Szopiński.

 


 

GALERIA

 
„Król Bul” PDF Drukuj Email

 

W minioną niedzielę (08.04) w Świetlicy Wiejskiej w Zielonczynie gościliśmy grupę teatralną „13+” prowadzoną przez p. Agnieszkę Żarnowską. Cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widzów, którzy licznie przybyli posłuchać i pooglądać nasz spektakl.

Gratulujemy udanego występu młodym aktorom oraz osobom, które były odpowiedzialne za scenografię czy charakteryzację (Jakub Stachowicz, Ewelina Kunicka). Świetna robota!

Szczerze polecamy ten spektakl. Osoby, które przegapiły wystąpienie w Zielonczynie zapraszamy do sąsiadujących miejscowości (Kruszyn, Pawłówek, Strzelewo) bo i tam będzie wystawiany ten spektakl.

 

 

GALERIA


 
36. urodziny TWAT w Zielonczynie PDF Drukuj Email

W dniu 17. 03. 2018 r. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Turystycznej, czyli Koło Pracowników Oświaty Oddział PTTK przy Klubie Insp. Wsp. SZ, obchodziło 36 urodziny. Z tej okazji odbył się urodzinowy rajd i uroczysta biesiada w Zielonczynie gm. Sicienko.

5 – kilometrowa trasa piesza rajdu prowadziła od świetlicy wiejskiej przez leśnictwo, Rezerwat Przyrody Kruszyn (wąwóz), łąki nadnoteckie z powrotem do świetlicy. W czasie trwania biesiady śpiewał zespół ,,Wrzos” działający przy Stowarzyszeniu Emerytów i Kobiet Aktywnych z Zielonczyna. Smaczne wypieki i okolicznościowy tort na 50 osób były również dziełem bardzo gościnnych i utalentowanych członków Stowarzyszenia. Toastom i hymnom pochwalnym z obu stron nie było końca.

W czasie spotkania miał również miejsce kiermasz wyrobów ludowych związanych z nadchodzącymi Świętami.(relacja ze strony http://www.wojskowy.bydgoszcz.pttk.pl)

 

 

 

GALERIA

 
OZDOBY I PISANKI WIELKANOCNE (ŚWIETLICA W ZIELONCZYNIE) PDF Drukuj Email

 

Tuż przed świętami Wielkanocy dzieci ze świetlicy wiejskiej z Zielonczyna wykonały ręcznie ozdobione pisanki oraz inne ozdoby związane z symbolami i zwyczajami wielkanocnymi.

Fantazjom nie było końca. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą.


 

GALERIA

 
Świetlica Wiejska w Zielonczynie: BIWAK PDF Drukuj Email

Kolejny dzień ferii za nami a my realizujemy kolejny punkt, który zaplanowaliśmy na ten wolny czas. Dla miejscowych dzieci i ich przyjaciół został zorganizowany biwak w świetlicy wiejskiej w Zielonczynie.

Staraliśmy się wykorzystać cały ten czas na wspólną zabawę. Razem rysowaliśmy, graliśmy, śpiewaliśmy. Świetna zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

 

 


GALERIA

 
Świetlica Wiejska w Zielonczynie: BAL KARNAWAŁOWY PDF Drukuj Email

Wykorzystując ostatni dzień karnawału dzieci ze Świetlicy w Zielonczynie wraz z kolegami z okolicznych miejscowości bawiły się wspólnie na Balu Przebierańców.

Na Balu pojawiły się dzieci przebrane za księżniczki, koty, pantery, lekarzy, policjantów, klaunów itd. Przybyli goście mogli potańczyć przy swoich ulubionych piosenkach, pobawić się z kolegami oraz posmakować przygotowanego dla nich słodkiego poczęstunku.

Za obecność oraz pomoc w organizacji dziękujemy pani. Marice z Biblioteki w Kruszynie.


 

GALERIA

 
Świetlica Wiejska w Zielonczynie: DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

 

27 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Zielonczynie została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły swoich DZIADKÓW I BABCIE na przygotowany przez nich program artystyczny. W programie znalazł się życzenia, piosenki specjalnie przygotowane na tą okoliczność oraz spektakl kukiełkowy „Rybak i złota rybka”.

Po uroczystym odśpiewaniu „Sto lat” wszyscy przybyli goście otrzymali podarki, stworzone wcześniej przez młodzież ze świetlicy.

Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani mogli spędzić czas bawiąc się wspólnie przy muzyce, gdzie można było spotkać dzieci przebranych m.in. w diabełki, smerfy, sowy, myszki miki i inne przesympatyczne stworki.

Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dobra atmosfera nie opuszczała nas do godzin wieczornych. Nie udałoby się to na pewno gdyby nie grupa młodych artystów którzy przyczynili się do powstania spektaklu: Szymon, Julka, Lena, Kuba, Zuza, Wiktoria, Iza, Bartek (jesteście fantastyczni). Wspomnieć należy również o pani Czesławie Pinkowskiej oraz pani Sołtys Wiolecie Badziągowskiej (wraz Radą Sołecką) które były pomocne podczas organizacji tego spotkania.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

 

GALERIA


 


Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 494 gości 

Statystyki

Odsłon : 62469