Świetlica w Trzemiętowie: WAKACJE 2018 – PODSUMOWANIE! PDF Drukuj Email

W tym roku w lipcu i sierpniu mogliśmy liczyć na wiele atrakcji. Dnia 12 lipca 2018 roku odwiedziło nas w Sicienku objazdowe planetarium ASTROPARK. Dzieci z całej gminy miały okazję przeżyć galaktyczną przygodę. Prowadzący w ciekawy sposób wyjaśniali położenie gwiazd i planet, a także tłumaczyli w jaki sposób ustalić kierunki świata.

20 lipca odbył się wyjazd do JuraParku w Solcu Kujawskim. Uczestnicy wzięli udział w wycieczce w czasach prehistorycznych, gdzie królowały dinozaury. Dzieci miały okazję zwiedzić muzeum znajdujące się na terenie parku, obejrzeć film w kinie 5D oraz skorzystać z atrakcji oferowanych przez park.

24 lipca w Sicienku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia ZUMBA KIDS prowadzone przez instruktor Sylwię Łobodę. Dzieci mogły tańczyć w rytm radiowych hitów oraz sountracków z filmów animowanych.

31 sierpnia na zakończenie wakacji odbył się maraton gry planszowej TALISMAN Magia i miecz. Każdy z uczestników wcielił się w jednego z poszukiwaczy przygód np. czarownicę, druida, szpiega itp. Wędrując po barwnej, pełnej niebezpieczeństw krainie, zdobywali doświadczenie, rozwijali umiejętności swojej postaci, odnajdowali przedmioty i przeżywali niezwykłe przygody. Celem gry było zdobycie Korony Władzy, co niestety nikomu się nie udało (czasem za sprawą Ponurego Żniwiarza).

Po takim odpoczynku można bez problemu wrócić do szkoły i podzielić się miłymi wspomnieniami z kolegami z klasy. Jedynym problem może stanowić poranne wstawanie!

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 48 1 2