DOŻYNKI 2018 PDF Drukuj Email

 

1 września br. mieszkańcy Gminy Sicienko zgromadzili się tłumnie by przy ładnej pogodzie wspólnie świętować zakończenie żniw.

Dożynki w Sicienku rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli, następnie przy śpiewie Zespołu Wrzos korowód przemaszerował na ulicę Sportową, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Na scenie, starostowie dożynek Pani Longina Radzińska i Pan Leszek Stypczyński, przekazali Janowi Wachowi- Wójtowi Gminy Sicienko chleb z tegorocznych plonów, którym podzielili się z obecnymi na uroczystości mieszkańcami. Wszystko oprawione inscenizacją obrzędu chleba w wykonaniu Zespołu Wrzos.

W tym roku dożynki wypadały w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, więc minutą ciszy uczczono pamięć jej ofiar, zaś na eksponowanych fotografiach można było obejrzeć miejsca pamięci Gminy Sicienko.

W czasie dożynek uhonorowano laureatów kilku konkursów

1. Na najpiękniejszy ogród w Gminie Sicienko:

I miejsce ogród Pani Jadwigi Małeckiej z Wierzchucic

II miejsce ogród Państwa Malwiny i Radosława Mosińskich z Osówca

2. „Najładniejszy wieniec lub ozdobę dożynkową” :

I miejsce - zajął wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna,

II miejsce -wieniec wykonany przez reprezentację Sołectwa Gliszcz,

III miejsce - wieniec wykonany przez Sołectwo Szczutki.

Na scenie wręczono także puchary dla najlepszych reprezentacji w Turnieju Sołectw

I miejsce – sołectwo Sicienko – sołtys Anna Cetnarowska

II miejsce - sołectwo Dąbrówka Nowa - sołtys: Alicja Bartol

II miejsce - sołectwo Nowaczkowo – sołtys Dariusz Kanabaja

Wójt Gminy Sicienko Jan Wach wręczył Statuetkę Siewcy. Tegorocznym laureatem tej wyjątkowej nagrody został Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojnowie - Stanisław Szwajca. Sentencja umieszczona na statuetce brzmi: za kreatywność w rzetelnym zarządzaniu szkołą w Wojnowie oraz w uznaniu wyjątkowych umiejętności współpracy z ludźmi.

W tym roku gwiazdą wieczoru była Teresa Werner, której koncert przyciągnął rzesze fanów i rozgrzał publiczność śpiewającą z artystką jej najbardziej znane przeboje.

Ostatnim punktem programu był występ chorzowskiej kapeli Mirosława Jędrowskiego Artyści za Śląska w kilku odsłonach bawili uczestników dożynek. „Jędrowski Show” to potężna mieszanka humoru, zabawy, radości, uśmiechu, dobrej muzyki, kolorowych strojów i niegasnącego optymizmu.

Tradycyjne już dożynki zakończył bajeczny pokaz sztucznych ogni, który co roku przyciąga mieszkańców .

Nadmienić należy, że organizatorami dożynek byli: Gmina Sicienko, Fundacja Potulicka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku. Całość prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter. Stoisko promocyjne Gminnej Rady Kobiet w Sicienku oferowało smakołyki, a animatorki z GOK prowadziły sportowe miasteczko dla najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczna impreza była wyjątkowo udana. Szczególne podziękowania dla Piekarni Młyna Malczewski PPHU AG-Med. K. Jakś z Sicienka za przekazanie chlebów dożynkowych.

 


 

GALERIA


 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 204 gości 

Statystyki

Odsłon : 74600