DOŻYNKI 2018 PDF Drukuj Email

 

1 września br. mieszkańcy Gminy Sicienko zgromadzili się tłumnie by przy ładnej pogodzie wspólnie świętować zakończenie żniw.

Dożynki w Sicienku rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli, następnie przy śpiewie Zespołu Wrzos korowód przemaszerował na ulicę Sportową, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Na scenie, starostowie dożynek Pani Longina Radzińska i Pan Leszek Stypczyński, przekazali Janowi Wachowi- Wójtowi Gminy Sicienko chleb z tegorocznych plonów, którym podzielili się z obecnymi na uroczystości mieszkańcami. Wszystko oprawione inscenizacją obrzędu chleba w wykonaniu Zespołu Wrzos.

W tym roku dożynki wypadały w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, więc minutą ciszy uczczono pamięć jej ofiar, zaś na eksponowanych fotografiach można było obejrzeć miejsca pamięci Gminy Sicienko.

W czasie dożynek uhonorowano laureatów kilku konkursów

1. Na najpiękniejszy ogród w Gminie Sicienko:

I miejsce ogród Pani Jadwigi Małeckiej z Wierzchucic

II miejsce ogród Państwa Malwiny i Radosława Mosińskich z Osówca

2. „Najładniejszy wieniec lub ozdobę dożynkową” :

I miejsce - zajął wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna,

II miejsce -wieniec wykonany przez reprezentację Sołectwa Gliszcz,

III miejsce - wieniec wykonany przez Sołectwo Szczutki.

Na scenie wręczono także puchary dla najlepszych reprezentacji w Turnieju Sołectw

I miejsce – sołectwo Sicienko – sołtys Anna Cetnarowska

II miejsce - sołectwo Dąbrówka Nowa - sołtys: Alicja Bartol

II miejsce - sołectwo Nowaczkowo – sołtys Dariusz Kanabaja

Wójt Gminy Sicienko Jan Wach wręczył Statuetkę Siewcy. Tegorocznym laureatem tej wyjątkowej nagrody został Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojnowie - Stanisław Szwajca. Sentencja umieszczona na statuetce brzmi: za kreatywność w rzetelnym zarządzaniu szkołą w Wojnowie oraz w uznaniu wyjątkowych umiejętności współpracy z ludźmi.

W tym roku gwiazdą wieczoru była Teresa Werner, której koncert przyciągnął rzesze fanów i rozgrzał publiczność śpiewającą z artystką jej najbardziej znane przeboje.

Ostatnim punktem programu był występ chorzowskiej kapeli Mirosława Jędrowskiego Artyści za Śląska w kilku odsłonach bawili uczestników dożynek. „Jędrowski Show” to potężna mieszanka humoru, zabawy, radości, uśmiechu, dobrej muzyki, kolorowych strojów i niegasnącego optymizmu.

Tradycyjne już dożynki zakończył bajeczny pokaz sztucznych ogni, który co roku przyciąga mieszkańców .

Nadmienić należy, że organizatorami dożynek byli: Gmina Sicienko, Fundacja Potulicka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku. Całość prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter. Stoisko promocyjne Gminnej Rady Kobiet w Sicienku oferowało smakołyki, a animatorki z GOK prowadziły sportowe miasteczko dla najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczna impreza była wyjątkowo udana. Szczególne podziękowania dla Piekarni Młyna Malczewski PPHU AG-Med. K. Jakś z Sicienka za przekazanie chlebów dożynkowych.

 


 

GALERIA


 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Statystyki

Odsłon : 66004