MAJOWY PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email

Dnia 12 maja 2018 roku odbył się MAJOWY PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez Wójta Gminy Sicienko, Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dla wszystkich pokoleń zostały zaplanowane różnorodne atrakcje. Były zabawy i konkursy dla dzieci, atrakcje dla dorosłych, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, mega klocki, pyszności kulinarne, malowanie twarzy, zabawy z balonami.

Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników pikniku.

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie zabrakło pięknej pogody, smacznej grochówki, lodów na patyku oraz występów artystycznych. Do Majowego Pikniku Rodzinnego bardzo aktywnie włączyły się szkoły z gminy Sicienko To dzięki zaangażowaniu dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pedagogów szkolnych dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty na tzw. małej scenie – było m.in przedstawienie z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie, występ uczestników Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. W pikniku wzięli udział uczestnicy XII rajdu rowerowego „Na dwóch kołach przez Gminę”

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie zaprezentowały fenomenalne przedstawienie pt „Smutna ziemia”. W idealny dla widza sposób dzieci zachęcały, aby całe rodziny aktywnie podejmowały działania chroniące nasze środowisko, tak abyśmy wszyscy mogli bawić się w otoczeniu wolnym od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Przedstawienie przygotowane przez Danutę Sudak urozmaicił występ muzyczny „Z piosenką przez świat” w wykonaniu uczniów prowadzonych przez Pana Romualda Wiśniewskiego nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie. W związku z tym iż dużo mówi się o ekologii, zanieczyszczaniu środowiska naturalnego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie przygotowały spektakl słowno-muzyczny „Kto TY jesteś? Duży czy mały jeśli dbasz o środowisko jesteś wspaniały!.

O podobnej treści zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie w przedstawieniu „Draka Ekonieboraka”

Pokaz gry na keyboardzie zaprezentowała Julka Otlewska oraz Zuzanna Sitarek z Wiejskiego Domu Kultury w Kruszynie.

Wspaniale zaprezentował się chór wokalny „Kruszynki” ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie pod kierownictwem Pani Aliny Pastor ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.

Swój program taneczny pokazały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie.

W cudownym repertuarze piosenek harcerskich wystąpiły dzieci z 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki” ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie pod przewodnictwem Pani Violetty Juszczak.

Fenomenalnie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie w przedstawieniu baśni słowno-muzycznej „Król Bul”. Swoim talentem aktorskim podbiły serca publiczności. Dzieci świetnie przygotowane, cudowne stroje to wszystko spowodowało, iż przedstawienie było rewelacyjnie. Gratulujemy pomysłu i zdolności aktorskich dzieci.

Opiekunami zespołu są Pani Agnieszka Żarnowska oraz Jakub Stachowicz.

Dużą atrakcją cieszyły się gry i zabawy przygotowane przez pracowników GOK.

Dla dorosłych widzów zaprezentował się Zespół Muzyczny MENAGO z repertuarem disco polo. Imprezę doskonale prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter.

Myśl przewodnia pikniku brzmiała: „Integracja wielopokoleniowa jest możliwa i znalezienie czasu na wspólną zabawę nie wymaga wielu wyrzeczeń.”. Wystarczy tylko wyjść z domu i zabawić się z nami na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody, niezwykłych artystów, małych i dużych.

Wszystkim Przyjaciołom Kampanii gorąco dziękujemy zaangażowanie.

Dziękujemy, za wspólną zabawę, a szczególności:

* Pani Teresie Szmelter – Woźniak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Samsiecznie,

* Pani Alinie Mombo – Mabiala Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie,

* Pani Małgorzacie Wojnowskiej- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie,

* Pani Małgorzacie Matczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelewie

nauczycielom: Pani Elżbiecie Bąk, Pani Izabeli Ostrowskiej, Pani Annie Piotrowskiej, Pani Bognie Młodziankiewicz, Pani Jolancie Rerek, Panu Romualdowi Wiśniewskiemu, Pani Violecie Juszczak, Pani Alinie Pastor, Pani Elżbiecie Mikołajczyk, Pani Beacie Kaczmarek, Pani Agnieszce Żarnowskiej, Panu Jakubowi Stachowiczowi.

Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za rok.

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 48 1 2