Sicienko
Konkurs plastyczny - WYNIKI PDF Drukuj Email

Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku był organizatorem Konkursu plastycznego pod hasłem „Moja Ojczyzna”. To jedna z wielu inicjatyw w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na konkurs nadeszło 29 prac uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej.
Komisja powołana przez dyrektora GOK wyłoniła zwycięzców. I tak:
I miejsce Katarzyna Górska z Łukowca
II miejsce Amelia Włoch z Sicienka
III miejsce Rozalia Pęcak  Łukowca
Laureatki trzech pierwszych miejsc otrzymały zestawy klocków Lego, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i czekoladę.
Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie.

 
KIERMASZ ADWENTOWY PDF Drukuj Email

 
XIV WIECZÓR POEZJI PDF Drukuj Email

XIV wieczór poezji był kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku, w ramach obchodów  stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Ojczyzna”. Jak przystało na okoliczności, rozpoczęliśmy od odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Potem, przepiękne wiersze, z różnych okresów literackich przedstawiły animatorki z naszych świetlic. Przepięknym przerywnikiem były piosenki wykonywane a capella przez Justynę Szychowską, która gościnnie z nami wystąpiła. W jej repertuarze usłyszeliśmy min.: „Miejcie nadzieję”,  „Jest taki kraj”, „Mówisz mi”, czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Publiczność jej występu słuchała jak zaczarowana.
Wieczór zakończył młody akordeonista, Patryk Dzierża z Kruszyna.  W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory z okresu I wojny światowej – „O mój rozmarynie”, „Hej, hej, ułani”, czy „Legiony”.
Wieczór zakończył poczęstunek, serwowaliśmy rogale upieczone przez nasze koleżanki, kawę i herbatę.

 

 

GALERIA

 

 
KONKURS HISTORYCZNY PDF Drukuj Email

W piątkowy poranek, 26 października br. sześcioro uczniów z klas VII, VIII i III gimnazjum rozpoczęło zmagania w Gminnym konkursie wiedzy historycznej „Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono”- droga Polski do niepodległości. Konkurs został przeprowadzony w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Po godzinie, prace uczestników zostały komisyjnie sprawdzone. Zwyciężył Jakub Zięba ze Szkoły Podstawowej w Wojnowie, drugie miejsce zajęła Urszula Pączka, trzecie Zuzanna Rutkowska – obie są uczennicami Szkoły Podstawowej w Sicienku.
Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas Gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które w tym roku odbędą się w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie.
Dziękuję Paniom: Małgorzacie Karkowskiej i Małgorzacie Jóźwiak za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu oraz Firmie Hanplast za ufundowanie nagrody głównej w postaci tabletu.

GALERIA


 
UTW - rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Uprzejmie informujemy, że Filia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sicienku rozpoczęła nowy rok akademicki 2018/2019. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy dr inż. Cezary Kościelak.
Następne spotkanie odbędzie się 8 listopada o godzinie 11.00. Jego tematem będzie wykład: „Ziuk”. Fakty i mity o Marszałku Józefia Piłsudskim.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajeciach. Dodatkowe informacje o zapisach pod nr telefonów: 793  802 229 lub 52 554 13 05

 

 

GALERIA

 
„Kochamy polskie piosenki” PDF Drukuj Email

Prawie dwieście osób uczestniczyło w sobotnim koncercie „Kochamy polskie piosenki”. Koncert ten, pod patronatem radiowej „Trójki”, a organizowany przez Biuro Koncertowe  Herold, objeżdża polskie miasta i miasteczka z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Prezentuje on piosenki Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i Kabaretu Starszych Panów i innych wybitnych polskich twórców.
Wspaniałe aranżacje młodych artystów z bydgoskiej Akademii Muzycznej sprawiły, że łzy wzruszenia pojawiły się w niejednym oku. Była to prawdziwa uczta dla duszy.
Koncert poprowadził, z właściwym dla siebie wdziękiem, Piotr Stelmach, dziennikarz z programu trzeciego Polskiego Radia.
Po koncercie, goście i wykonawcy, zostali zaproszeni na ciasto i kawę. Można było osobiście podziękować artystom za emocje, które towarzyszyły słuchaczom podczas koncertu.

 

 

GALERIA

 

 
XIV Wieczór poezji PDF Drukuj Email

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku zaprasza mieszkańców gminy na XIV Wieczór poezji. Tegoroczna edycja, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nosi tytuł ”Ojczyzna”.

Impreza rozpocznie się 26 października 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Mochlu o godzinie 1800. Serdecznie wszystkich zapraszamy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 220 gości 

Statystyki

Odsłon : 70953