Osówiec
Świetlica Wiejska w Osówcu: Podsumowanie wakacji PDF Drukuj Email

Wakacje to czas totalnego odpoczynku, możliwość spotkań i wyjazdów. W świetlicy w Osówcu wakacyjny odpoczynek rozpoczęliśmy od 1 lipca.

Międzynarodowy dzień dziecka przypada 1 czerwca , w Osówcu natomiast wszystkie dzieci obchodziły swoje święto 1 lipca . Pierwszy dzień tego pięknego , letniego miesiąca mimo różnych prognoz okazał się dla na łaskawy. Słońce co jakiś czas pokazywało się zza chmur aż w końcu zagościło na dłużej . Zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, konkurencje z animatorką, umiliły nam czas, który przemknął niepostrzeżenie . Niedziela upłynęła nam pod znakiem różnorodnych gier, zabaw, eksperymentów, zawodów sportowych, malowania twarzy. Zabawa trwała niemal cały dzień. Mamy nadzieję że wszyscy wrócili do domów z uśmiechem na twarzy.

Następnym etapem wakacji było wspólne ognisko, połączone z zabawami do wieczora . Nie brakowało nam pomysłów przy wymyślaniu zabaw i wyzwań podczas wspólnych podchodów. Pieczenie kiełbasek stało się dopełnieniem naszego wieczoru.

Swoje kroki skierowaliśmy też do Solca Kujawskiego , podążając szlakiem dinozaurów. Spędziliśmy aktywnie czas w parku rozrywki. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam też kino 5D.

Codziennie spotykaliśmy się w świetlicy aktywnie spędzając czas na wspólnych zabawach, grach i spacerach.

Koniec wakacji podsumowaliśmy wspólnym biwakiem, połączonym z grami planszowymi , zabawami na świeżym powietrzu , rozmowami przy ognisku.

 GALERIA


 
Świetlica w Osówcu: Podsumowanie Ferii PDF Drukuj Email

Wszystko co dobre szybko się kończy , tak też było z tegorocznymi feriami . Zamierzone cele udało się nam zrealizować w pełni. Rozpoczęliśmy wspólnym biwakowaniem , połączonym z ogniskiem, grami zespołowymi oraz zajęciami kulinarnymi.

Wybraliśmy się także do kina na piękny i pełen refleksji film pt. „Cudowny chłopak”. To film, który naładował nas pozytywną energią, przyjaźnie nastawił do świata i uzbroił w wiarę w ludzi. Jego tytuł nie pozostaje bez pokrycia, ponieważ pokazuje piękną historię, która wycisnęła niejedną łzę. Wizytę w kinie połączyliśmy tradycyjnie z odwiedzinami w Mc Donalds .

W ferie mieliśmy też możliwość wzięcia udziału w „zajęciach czekoladowych”. Poznaliśmy historię powstawania czekolady a także wzięliśmy udział w procesie jej tworzenia . To doskonały sposób na „czekoladową integrację”. Zajęcia były formą praktycznego pokazania czekoladowych technik i poznania ich przez uczestników, ale również sposobem na zdobycie wiedzy by „pobawić się” czekoladą w domu z przyjaciółmi i rodziną.

Wszystkie atrakcje były przeplatane codziennymi spotkaniami w świetlicy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną feriową przerwę.

 

 

  


Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 238 gości 

Statystyki

Odsłon : 70954