Kruszyn
NOC BIBLIOTEK - FILIA W KRUSZYNIE PDF Drukuj Email

 

Filia w Kruszynie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.
Podczas piątkowej akcji swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci ze Strzelewa, Zielonczyna, Pawłówka i Kruszyna wraz z opiekunami. Spotkanie zaczęliśmy od zwiedzania biblioteki oraz zapoznania się z regułami, jakie w niej obowiązują.
W międzyczasie w pobliskim parku Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przygotowali nam ognisko, przy którym wspólnie upiekliśmy kiełbaski oraz ziemniaki. Harcerska atmosfera sprzyjała do wspólnego śpiewu oraz prezentacji swoich umiejętności recytatorskich.
Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji przez dzieci były podchody. Podczas tej zabawy nasi mali goście musieli uporać się z trudnymi zagadkami oraz zadaniami. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i bystrością.

 

 

GALERIA

 
WARSZTATY CZEKOLADOWE I NOCOWANIE W BIBLIOTECE W KRUSZYNIE PDF Drukuj Email

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy- ferie zimowe również dobiegły końca. Zwieńczeniem tego wolnego od szkoły czasu były wspólne warsztaty czekoladowe, przeprowadzone w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie.

Te wyjątkowo słodkie i smakowite zajęcia, pobudzają zmysł smaku, a także wykorzystują zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Uczniowie mieli okazję poznać historię czekolady, technikę jej przygotowania oraz sposób, w jaki może zostać wykorzystana. Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć było samodzielne przygotowanie czekolady, którą najpierw trzeba było podgrzać, następnie temperować, czyli schłodzić za pomocą dodania wiórków czekoladowych, aby w końcu przelać ją do form w kształcie serduszek. Zdecydowanie najprzyjemniejsze było oblizywanie palców, które całe od słodkiej i pachnącej czekolady, aż się o to prosiły. Końcowe ozdabianie kolorowymi dodatkami zwieńczyło powstałe cuda małych cukierników.

Po skończonych warsztatach na uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja- wspólne nocowanie w bibliotece. Wygłupy i zabawy trwały do późnych godzin nocnych. Śmiechu było co niemiara.

Z żalem żegnamy minione ferie i z utęsknieniem czekamy na kolejne.


GALERIA

 


Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 518 gości 

Statystyki

Odsłon : 62471