Kruszyn
Biblioteka Kruszyn PDF Drukuj Email

W każdy piątek w godzinach popołudniowych od 15 do 17 w Fili Gminnej Biblioteki w Kruszynie, robi się kolorowo. Dzieci wykazują swoją kreatywność i zdolności manualne. Ubogacają się kontaktem z książką słuchając ciekawych opowiadań i bajek.

 

GALERIA

 

 
Biblioteka Kruszyn PDF Drukuj Email

25 października, Filię Gminnej Biblioteki w Kruszynie odwiedziła grupa  przedszkolna "żabek ". Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki. Wysłuchały opowiadania na temat deszczu z literatury dziecięcej. Były deszczowe piosenki i zabawy. Po zajęciach manualnych na których  dzieci wykonały miniaturowe parasolki był mały słodki poczęstunek. Dzieci zapowiedziały kolejna wizytę.

 

 

GALERIA

 
Biblioteka Kruszyn PDF Drukuj Email

22 października grupa "O" ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie odwiedziła Filię Gminnej Biblioteki w Kruszynie. Dzieci zapoznały się z zadami korzystania z biblioteki. Miały okazje zapoznać się z literatura dziecięca, posłuchać wierszy i opowiadania o tematyce jesiennej. Zadaniem specjalnym było własnoręczne ozdobienie papierowej torby na skarby jesieni. Dzieci ozdabiały je surowcami naturalnymi liśćmi, kolorowymi wycinankami czy fragmentami mchu. Torby stały się upominkiem , a podziękowaniem za wytrwałą prace dzieci był słodki poczęstunek . Zaplanowany jest cykl spotkań z najmłodszą grupą dzieci ze Szkoły podstawowej.

 

GALERIA

 
WDK Kruszyn PDF Drukuj Email

W Kruszynie bawiliśmy się darami jesieni i tworzyliśmy z nich śmieszne stworki.
Zaciekawiły nas kolorowe eksperymenty.
Nie brakowało również naszych ulubionych zabaw sportowych z piłką, skakanką, gumą i hula-hop.
W każdy piątek w bibliotece uczestniczyliśmy w kółku plastycznym „kolorowe piątki” gdzie tworzyliśmy jesienne drzewa, wesołe potworki, ozdoby z okazji 11 listopada. Szukaliśmy inspiracji w książkach i czasopismach.

 

 

GALERIA

 

 
NOC BIBLIOTEK - FILIA W KRUSZYNIE PDF Drukuj Email

 

Filia w Kruszynie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.
Podczas piątkowej akcji swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci ze Strzelewa, Zielonczyna, Pawłówka i Kruszyna wraz z opiekunami. Spotkanie zaczęliśmy od zwiedzania biblioteki oraz zapoznania się z regułami, jakie w niej obowiązują.
W międzyczasie w pobliskim parku Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przygotowali nam ognisko, przy którym wspólnie upiekliśmy kiełbaski oraz ziemniaki. Harcerska atmosfera sprzyjała do wspólnego śpiewu oraz prezentacji swoich umiejętności recytatorskich.
Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji przez dzieci były podchody. Podczas tej zabawy nasi mali goście musieli uporać się z trudnymi zagadkami oraz zadaniami. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i bystrością.

 

 

GALERIA

 
WARSZTATY CZEKOLADOWE I NOCOWANIE W BIBLIOTECE W KRUSZYNIE PDF Drukuj Email

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy- ferie zimowe również dobiegły końca. Zwieńczeniem tego wolnego od szkoły czasu były wspólne warsztaty czekoladowe, przeprowadzone w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie.

Te wyjątkowo słodkie i smakowite zajęcia, pobudzają zmysł smaku, a także wykorzystują zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Uczniowie mieli okazję poznać historię czekolady, technikę jej przygotowania oraz sposób, w jaki może zostać wykorzystana. Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć było samodzielne przygotowanie czekolady, którą najpierw trzeba było podgrzać, następnie temperować, czyli schłodzić za pomocą dodania wiórków czekoladowych, aby w końcu przelać ją do form w kształcie serduszek. Zdecydowanie najprzyjemniejsze było oblizywanie palców, które całe od słodkiej i pachnącej czekolady, aż się o to prosiły. Końcowe ozdabianie kolorowymi dodatkami zwieńczyło powstałe cuda małych cukierników.

Po skończonych warsztatach na uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja- wspólne nocowanie w bibliotece. Wygłupy i zabawy trwały do późnych godzin nocnych. Śmiechu było co niemiara.

Z żalem żegnamy minione ferie i z utęsknieniem czekamy na kolejne.


GALERIA

 


Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 235 gości 

Statystyki

Odsłon : 70954