II Gminne Mikołajki Wędkarskie PDF Drukuj Email

Dnia 8 grudnia w Świetlicy Wiejskiej „Zapiecek” w Samsiecznie odbyła się przemiła impreza środowiskowa, której bohaterami byli mali i więksi entuzjaści wędkarstwa z Gminy Sicienko.
To już siódme wydarzenie cykliczne od 2015 roku związane z konkursami wędkarskimi w naszej gminie, której inicjatorem jest pan Alfred Malzahn ,sołtys Sołectwa Gliszcz, a organizatorami: sołtysi :Gliszcza (Alfred Malzahn ), Łukowca (Czesław Mazurkiewicz) i radne Rady Gminy Sicienko (Maria Modrakowska, Mariola Płotka i Grażyna Kaźnica).
Od 2015 roku odbyły się w ramach cyklu następujące imprezy: cztery Gminne Konkursy Wędkarskie(na stawach w w Sicienku, Samsiecznie, Łukowcu i Sicienku) , „Ferie bez Wędki” w Stajni Gliszcz i dwa gminne spotkania mikołajkowe.
Grono entuzjastów wędkarstwa stale się powiększa, w tym roku przybyło do Zapiecka ponad sześćdziesiąt osób. Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Teresa Szmelter-Woźniak, dyrektor gościnnej Szkoły Podstawowej w Samsiecznie, która jest siedzibą Świetlicy Wiejskiej w Samsiecznie.
Imprezę sponsorowali organizatorzy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku, firma Gami pana Michała Wnuka z Koziej Góry, Adam i Wojciech Chmielewiczowie z Hurtowni Budowlanej w Osówcu, Polski Związek Łowiecki Koło Łowieckie „Żuraw” oraz państwo
Trudnowscy, którzy ufundowali nagrody na konkursy dla dzieci przeprowadzone przez pana Mariusza podczas imprezy.
Wszyscy zaproszeni goście, sponsorzy oraz rodzice zostali obdarowani „Aniołami Dobroci” wykonanymi przez Zapieckowiczów z Samsieczna. Szczególne podziękowania na piśmie skierowaliśmy do pana Michała Wnuka. Dzieci natomiast odwiedził najprawdziwszy Mikołaj wręczając im bogate upominki.
Miło spędziliśmy wspólnie czas przy herbatce i cieście ufundowanym przez organizatorów i rodziców.
Spotkanie było okazją do podziękowania panu Alfredowi Malzahn za zaangażowanie i ofiarną postawę podczas sierpniowej nawałnicy: przeprowadzał akcję informacyjną, pozyskiwał sponsorów na materiały malarskie i budowlane, odwiedzał poszkodowanych mieszkańców i jak tylko mógł tak pomagał.
Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom za ich ogromny wkład w tę miłą uroczystość.

Uczestnicy II Mikołajek Wędkarskich

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 978 gości 

Statystyki

Odsłon : 65812