W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sicienku gościła Magdalena Podbylska PDF Drukuj Email

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sicienku gościła Magdalena Podbylska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Poprowadziła literackie warsztaty polarne, w których uczestniczyły klasy I- III z pobliskiej szkoły podstawowej. Zajęcia w interaktywny sposób, przez zabawę, wprowadziły dzieci w świat nauki. Uczestnicy wysłuchali fragmentu książki „ Tajemnice Świstakowej Polany”. Z opowieści dzieci dowiedziały się podstawowych informacji o nietoperzach żyjących w Polsce i ich zwyczajach. Potem wszyscy w wyobraźni i przenieśli się na Biegun Północny. Uczniowie otrzymali tajemnicze woreczki w których znajdował się przedmiot „niezbędny” do przeżycia na biegunie, ich zadaniem było odgadnięcie, co to za rzecz. Dzieci podzielone na grupy po dotarciu do „bazy” tworzyły swoją opowieść o przygodach „w drodze”. Autorka  książek  „Tajemnice Zatoki Delfinów” ,”Tajemnice Końskiej Zagrody” i „Tajemnice Świstakowej Polany”, dzięki swoim wyjątkowym rekwizytom, uruchomiła dziecięcą wyobraźnię, zachęcając do lektury.

Książki Pani Magdy Podbylskiej dostępne są w naszej bibliotece.

Zapraszamy!

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu