Wieczór poetycko-muzyczny ITK w Sicienku PDF Drukuj Email

W dniu 22 września odbyła się niecodzienna uroczystość, zatytułowana: „Poezja i muzyka wzrusza, bawi i uczy”. Spotkanie odbyło się po patronem Gminnej Rady Kobiet w Sicienku, przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej. Gościliśmy autorkę pięknych, pełnych zadumy wierszy- panią Helenę Wyrzykowską z Kołaczkowa, która przechodząc na emeryturę zaczęła pisać.

Jej utwory słuchało się z zapartym tchem, tematyka przedstawionej poezji była bardzo rozległa. Znalazły się wiersze o ojczyźnie przepojone głębokim przywiązanie poetki do Polski i zachwytem nad pięknem przyrody ojczystego kraju oraz przywiązaniem do gniazda rodzinnego. Zaszkliły się oczy słuchaczom, gdy poetka czytała wiersz „Dla mojej matki”, czy utwór poświęcony córce wyjeżdżającej za granicę.

Nadmienić należy, że pani Helena jest członkinią zespołu Kołaczkwianki oraz słuchaczką Uniwersytetu III Wieku w Bydgoszczy.

Spotkanie umilił występ Zespołu „Wrzos”, śpiewającego piosenki z tekstami autorki. Wykorzystano do nich melodię znanych utworów w przeważającej części ludowych. Radośnie śpiewało się przy akompaniamencie sympatycznego Pana Jerzego Jurlewicza, z którym zespół przygotowuje się do swoich występów. Pozwoliło to słuchaczom zapomnieć o szarości dnia codziennego i wzruszyć się tym, co wywołuje pozytywną energię. Humory dopisywały także przy konsumpcji smakowitych ciast upieczonych przez członkinie kobiecych stowarzyszeń działających w gminie Sicienko.

Na uwagę zasługuje dekoracja sali, którą stanowiły przepiękne kwiaty wykonane przez Panią Heleną. Wykonane zostały z różnych materiałów, niektóre trzeba było dotknąć, by sprawdzić ich prawdziwość.

Tak to poezja, muzyka i rękodzieło integruje nie tylko naszą gminę , ale wybiega też poza jej granice.

M.W.

 

 

GALERIA

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1021 gości 

Statystyki

Odsłon : 74748