DOŻYNKI 2017 PDF Drukuj Email

 

Tegoroczne dożynki za nami. Święto plonów odbyło się 2 września na terenie parku, przy ulicy Bydgoskiej 6 w Sicienku. Było skromne, ponieważ sierpniowy kataklizm, dotknął kilkadziesiąt rodzin z naszej gminy i nie było nastroju do hucznej zabawy. Jednak należało podziękować i rolnikom za ich całoroczny trud, i ratownikom, którzy ofiarnie pomagali przywrócić normalność potrzebującym.

Świętowanie tradycyjnie zaczęło się w kościele pw. Św. A. Boboli w Sicienku mszą dziękczynną. Następnie, korowód prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” dotarł na miejsce imprezy.

Na scenie odbyło się symboliczne przekazanie chleba Wójtowi Janowi Wachowi przez Starostów dożynek: Panią Paulinę Kaczmarowską z Fundacji Potulickiej oraz Rafała Głowińskiego- rolnika z Dąbrówczyna. Chleb, którym gospodarze Dożynek dzielili się z gośćmi, jak zwykle przekazała Firma Malczewski. Piekarnia, Młyn z Sicienka.

Wspomniany zespół folklorystyczny „Krajna” przedstawił pokaz tańców ludowych i kilka okolicznościowych przyśpiewek.

Następnym punktem było wręczenie statuetki „Siewcy” Krzysztofowi Kuli oraz nagród w konkursach:

XIII Turniej Sołectw: I miejsce Dąbrówka Nowa, II miejsce Nowaczkowo, III miejsce Mochle

Najpiękniejszy ogród w Gminie Sicienko: I miejsce - Jadwiga Małecka z Wierzchucic, II miejsce Wiesława Krupa-Maćkowiak z Zielonczyna, III miejsce Stanisław Bednarek ze Szczutek oraz wyróżnienie dla Ireny Grzybowskiej z Pawłówka.

Wieniec i ozdoba dożynkowa: I miejsce Jolanta Grygiel z Kruszyna (Pani Jolanta zdobyła II miejsce w Powiatowym konkursie na tradycyjny wieniec dożynkowy w Otowicach), II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemiętowie, III miejsce – Stowarzyszenie Miłośników Sicienka

Konkurs literacki „W życiu ważne są tylko chwile” nagrody otrzymały: Natalia Kaplińska, Aleksandra Malzahn, Martyna Nabiałkowska, Alicja Oboz i Stefania Padewska.

Gminny Ośrodek Kultury po raz kolejny włączył się w akcję Narodowe Czytanie. Tym razem z tekstem „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego zmierzyli się Małgorzata Leśniewska, Anna Rychławska i Marek Nadolny -Przewodniczący Rady Gminy Sicienko.

Całość zakończył koncert Marty Stachowicz i lokalnego duetu muzycznego „Druga w Nocy” w składzie Jakub Stachowicz i Karol Żarnowski, a który to, z uwagi na ograniczoną ilość uczestników oraz inwazję komarów, został przeniesiony do pomieszczeń GOK. Całość imprezy, w pięknym stroju kujawskim, poprowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter.

Szczególne podziękowania składamy Stowarzyszeniu Gminna Rada Kobiet w Sicienku za słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników Dożynek.


 

GALERIA

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 277 gości 

Statystyki

Odsłon : 66796