DOŻYNKI 2017 PDF Drukuj Email

 

Tegoroczne dożynki za nami. Święto plonów odbyło się 2 września na terenie parku, przy ulicy Bydgoskiej 6 w Sicienku. Było skromne, ponieważ sierpniowy kataklizm, dotknął kilkadziesiąt rodzin z naszej gminy i nie było nastroju do hucznej zabawy. Jednak należało podziękować i rolnikom za ich całoroczny trud, i ratownikom, którzy ofiarnie pomagali przywrócić normalność potrzebującym.

Świętowanie tradycyjnie zaczęło się w kościele pw. Św. A. Boboli w Sicienku mszą dziękczynną. Następnie, korowód prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” dotarł na miejsce imprezy.

Na scenie odbyło się symboliczne przekazanie chleba Wójtowi Janowi Wachowi przez Starostów dożynek: Panią Paulinę Kaczmarowską z Fundacji Potulickiej oraz Rafała Głowińskiego- rolnika z Dąbrówczyna. Chleb, którym gospodarze Dożynek dzielili się z gośćmi, jak zwykle przekazała Firma Malczewski. Piekarnia, Młyn z Sicienka.

Wspomniany zespół folklorystyczny „Krajna” przedstawił pokaz tańców ludowych i kilka okolicznościowych przyśpiewek.

Następnym punktem było wręczenie statuetki „Siewcy” Krzysztofowi Kuli oraz nagród w konkursach:

XIII Turniej Sołectw: I miejsce Dąbrówka Nowa, II miejsce Nowaczkowo, III miejsce Mochle

Najpiękniejszy ogród w Gminie Sicienko: I miejsce - Jadwiga Małecka z Wierzchucic, II miejsce Wiesława Krupa-Maćkowiak z Zielonczyna, III miejsce Stanisław Bednarek ze Szczutek oraz wyróżnienie dla Ireny Grzybowskiej z Pawłówka.

Wieniec i ozdoba dożynkowa: I miejsce Jolanta Grygiel z Kruszyna (Pani Jolanta zdobyła II miejsce w Powiatowym konkursie na tradycyjny wieniec dożynkowy w Otowicach), II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemiętowie, III miejsce – Stowarzyszenie Miłośników Sicienka

Konkurs literacki „W życiu ważne są tylko chwile” nagrody otrzymały: Natalia Kaplińska, Aleksandra Malzahn, Martyna Nabiałkowska, Alicja Oboz i Stefania Padewska.

Gminny Ośrodek Kultury po raz kolejny włączył się w akcję Narodowe Czytanie. Tym razem z tekstem „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego zmierzyli się Małgorzata Leśniewska, Anna Rychławska i Marek Nadolny -Przewodniczący Rady Gminy Sicienko.

Całość zakończył koncert Marty Stachowicz i lokalnego duetu muzycznego „Druga w Nocy” w składzie Jakub Stachowicz i Karol Żarnowski, a który to, z uwagi na ograniczoną ilość uczestników oraz inwazję komarów, został przeniesiony do pomieszczeń GOK. Całość imprezy, w pięknym stroju kujawskim, poprowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter.

Szczególne podziękowania składamy Stowarzyszeniu Gminna Rada Kobiet w Sicienku za słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników Dożynek.


 

GALERIA

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1026 gości 

Statystyki

Odsłon : 74748