„Malowanie światłem”- plener i warsztaty fotograficzne PDF Drukuj Email

Środę, jak na wakacyjny dzień rozpoczęliśmy dość wcześnie. Już od rana czekaliśmy na pociąg, który zabrał nas w podróż do epoki cieni i świetlistych blasków niczym
z obrazów Johannesa Vermeera. Punktem wyjścia dzisiejszych warsztatów była wizyta w Bydgoskim Muzeum Fotografii, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach, które pozwoliły nam odkryć magię sztuk graficznych.

Zaznajomiliśmy się z tzw. negatywami i pozytywami, które zapisywane są na kliszy fotograficznej, dzięki czemu możliwe jest wywoływanie zdjęć. Kolejnym etapem były zajęcia w ciemni, gdzie za pomocą powiększalników i naświetlania nanosiliśmy obraz
na specjalny papier, a następnie przy zastosowaniu specjalnych chemikaliów, m.in. płynów wywołujących i utrwalających otrzymaliśmy zdjęcie. Mieliśmy również okazję obejrzeć mnóstwo ciekawych eksponatów. Lekcję zakończyliśmy sesją zdjęciową
u profesjonalnego fotografa.

Pełni optymizmu ruszyliśmy w plener ze swoimi aparatami, zwiedzając mniej i bardziej znane nam zakamarki Bydgoszczy. Swój ślad pozostawiliśmy na Wyspie Młyńskiej, przepełnionej gwarem ul. Gdańskiej oraz parku przy Placu Wolności i dalej podążając za symfonicznymi dźwiękami niedaleko Akademii Muzycznej. Efekty naszej pracy będziecie mogli podziwiać na wystawie z okazji zakończenia wakacji w galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Radtke Karolina, Stachowicz Jakub

poprzednim miesiącu sierpień 2018 następnym miesiącu