„Po drodze z książką” PDF Drukuj Email

Zapraszamy na cykl animacyjnych spotkań z książką adresowany do najmłodszych czytelników i ich rodziców pt. „Po drodze z książką”, realizowany w bibliotekach gminnych podregionu bydgoskiego w terminie 3-14 lipca 2017 roku.

Każdego dnia w bibliotekach podregionu odbywać się będą różnorodne działania artystyczne, a najmłodsi wraz z rodzicami przeniosą się w niezwykłą podróż po literaturze i wyobraźni. Odbiorcy zadania będą mieli okazję spotkać się z literaturą, teatrem, muzyką i sztukami plastycznymi. Udział w proponowanych przez Bibliotekę zajęciach pozwoli również na rozwój potencjalnych umiejętności twórczych, rozwinie kreatywność. Wszystkie działania będą  pretekstem do wejścia w świat książki i literatury, pozwolą zaktywizować najmłodszych czytelników i uświadomić im, że Biblioteka jest idealnym miejscem, w którym mogą realizować swoje pasje i zainteresowania.

W ramach cyklu „Po drodze z książką” biblioteki w podregionie bydgoskim odwiedzą znani autorzy książek dla dzieci: Joanna Stanecka, Joanna Krzyżanek, Izabella Klebańska, Wojciech Cesarz, Marcin Brykczyński. Warsztaty plastyczne dla najmłodszych poprowadzą ilustratorzy: Joanna Jagoda Mioduszewska, Diana Karpowicz, Katarzyna Bajerowicz, Marianna Oklejak. Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” oraz Wędrowny Teatr Małe Mi zaproszą dzieci do krainy baśni. W świat Orientu wprowadzi publiczność Stowarzyszenie Opowiadaczy z grupy Studnia O. opowieścią o „Latającym kufrze”. Z tajniki Papierowego Teatru Kamishibai zapozna widzów Wydawnictwo Tibum. Muzyczne atrakcje zapewnią muzycy z Filharmonii Pomorskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Partner:Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio PIK oraz portal mamywsieci.pl

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SICIENKU
UL. BYDGOSKA 6

3.07.2017

10:00 Na warsztaty ilustratorskie w oparciu o baśnie hinduskie zaprosi najmłodszych Marianna Jagoda-Mioduszewska.

4.07.2017

16:30 Spektakl teatralny pt. „Ali Baba i czterech rozbójników” w wykonaniu Wędrownego Teatru Małe Mi.

Bohaterowie przedstawienia, brat i siostra, śnią jednocześnie ten sam sen. W trakcie jego trwania rodzeństwo razem z widzami zwiedza dom Ali Baby, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam i las. Egzotyczna, pełna humoru opowieść, dopełniona piosenkami i muzyką graną na żywo, zaskakujące zmiany scenografii i piękne lalki, przenoszą widzów do Krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.

17:30 Warsztaty teatralno-plastyczne „Trzecia strona kija” prowadzone przez aktorów teatru Małe Mi. Uczestnicy poznają pracę z rekwizytem teatralnym – z kija stworzą postaci sceniczne i opracują etiudy z ich udziałem.

5.07.2017

13:00 Warsztaty animacji poklatkowej, czyli ożywianie na ekranie. Zajęcia na podstawie książki pt. „Morze” Wydawnictwa TAKO. Dzieci dowiedzą się czym jest animacja oraz nakręcą własny , krótki film animowany.

6.07.2107

14:00 Muzyka i wakacje – poranek muzyczny w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

12.07.2017

10:00 Spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim, mistrzem słowa, ekwilibrystą językowym, który opowie o swoich książkach: „12 kolorów”, „12 miesięcy”, „12 znaków Zodiaku” i nie tylko.

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu