Konkurs literacki na wiersz pod hasłem „W życiu ważne są tylko chwile" PDF Drukuj Email

I. Cele Konkursu:

1. Zachęcenie utalentowanej młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.

2. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.

II. Zasady uczestnictwa w Konkursie:

1. Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej Gminy Sicienko.

2.Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, samodzielnymi, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w innych konkursach literackich.

3. Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać wiersz na dowolny temat.

4. Pracę konkursową należy przesłać w 1 egzemplarzu maszynopisu oraz na nośniku elektronicznym.

5. Utwór należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora. Do pracy należy dołączyć kopertę, zawierającą wypełnioną kartę zgłoszeniową z danymi personalnymi autora, adresem oraz danymi dotyczącymi nadesłanego utworu .

6. Jeden Autor może nadesłać maksymalnie 3 utwory.

III. Termin i miejsce składania prac:

Prace należy składać do dnia 30 czerwca 2017 roku w siedzibie Organizatora: Gminna Biblioteka Publiczna w Sicienku bądź przesłać pocztą na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Sicienku, ulica Bydgoska 6, 86-014 Sicienko z dopiskiem „Konkurs Literacki” lub adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

IV. Jury:

Jury Konkursu zostanie powołane przez Organizatora Konkursu.

V. Kryteria oceniania:

• twórczy charakter utworu,

• poprawność stylistyczna i językowa,

• poziom literacki,

• samodzielność i oryginalność,

VI. Nagrody:

Dla zwycięzców Konkursu oraz wyróżnionych przewidziane są nagrody oraz dyplomy. Wszystkim autorom gwarantujemy publikację utworu w tomiku wierszy.

VII. Wyłanianie laureata Konkursu:

1. Jury podejmuje decyzję większością głosów.

2. Przewiduje się nagrodę za I, II, III miejsce oraz ewentualne wyróżnienia.

3. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

4. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Pikniku dożynkowego w Sicienku.

5.Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora www.gok-sicienko.pl.

6. Od decyzji Jury nie ma odwołania.

VIII. Postanowienia końcowe:

1. Nadsyłając pracę na Konkurs, Autor zgadza się na niezbędne poprawki redaktorskie w tekście oraz jej późniejsze upublicznienie przez Organizatora na jego stronie internetowej, a także na publikację nagrodzonego Utworu w wydawnictwie książkowym

2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania powyższych prac w publikacjach promujących bibliotekę.

3. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik akceptuje jego Regulamin.

4. Prace nie będą zwracane.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów w niniejszym regulaminie, jeżeli będą tego wymagały okoliczności obiektywne.

KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA PDF

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu