GMINA SICIENKO PO RAZ SIÓDMY STAWIA NA RODZINĘ PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 14:19

Dnia 13 maja 2017 roku w Sicienku odbył się Majowy piknik rodzinny zorganizowany przez Wójta Gminy Sicienko, Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dla wszystkich pokoleń zostały przygotowane liczne atrakcje. Były zabawy, konkursy, bezpłatne zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zabawy z balonami, pokaz wyszkolenia psa policyjnego dla dzieci, owocowy poczęstunek i grochówka dla wszystkich. Można było zjeść ciasto przygotowane przez członkinie Gminnej Rady Kobiet.

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie zabrakło pięknej, wiosennej pogody. W organizację Pikniku Rodzinnego bardzo aktywnie włączyły się szkoły z gminy Sicienko To dzięki zaangażowaniu dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pedagogów szkolnych dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty: było m.in przedstawienie z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie, występ uczestników Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, mini koncert Duetu „Druga w nocy” z Kruszyna, w składzie Jakub Stachowicz i Karol Żarnowski.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie zaprezentowały pouczające przedstawienie pt. „ Z Ekologią za Pan brat”. W idealny dla widza sposób, dzieci zachęcały, aby całe rodziny podejmowały działania chroniące nasze środowisko, tak abyśmy wszyscy mogli bawić się w otoczeniu wolnym od zanieczyszczeń. Przedstawienie urozmaicił występ zespołu wokalnego przygotowanego przez Romualda Wiśniewskiego, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie. W ślad za przedstawieniem „Z Ekologią za Pan brat” uczestnicy pikniku zostali poczęstowani przez Grupę Producentów Owoców Galster z Wierzchucic pysznym sokiem jabłkowym i jabłkami.

Różnorodne melodie na instrumencie klawiszowym zaprezentowały: Julka Otlewska i Zuzia Sitarek z Wiejskiego Domu Kultury w Kruszynie. Pracują one na co dzień pod czujnym okiem Aliny Pastor. Wspaniale zaprezentował się chór wokalny „Kruszynki” ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie pod kierownictwem Pani Aliny Pastor ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.

Dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych cieszył się pokaz zapasów przygotowany przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Gryf Wojnowo.

Swój talent taneczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie oraz piątoklasistki z Zespołu Szkół w Wojnowie. Serca publiczności podbił występ muzyczny przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Wojnowie przygotowany przez Małgorzatę Matczak – Gizę.

Dużą atrakcją cieszyły się gry i zabawy sportowe przygotowane przez pracowników GOK.

Wieczorem dla dorosłych widzów zagrał i zaśpiewał Zespół „Rajd”, którego członkami są nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie oraz Zespół coverowy „Znak czasu” prezentujący piosenki Zespołu Dżem, Breakout, TSA czy Macieja Maleńczuka Imprezę prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter.

Wszystkim Przyjaciołom Kampanii gorąco dziękujemy zaangażowanie.

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 48 1 2