XI Rajd Rowerowy "Na dwóch kołach po drogach i bezdrożach" PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Sicienko i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i pozostałych miłośników dwóch kółek 20 maja 2017 r. na XI Rajd Rowerowy "Na dwóch kołach po drogach i bezdrożach".
Start Rajdu przewidziano o 9.30. Rozpocznie go tradycyjne złożenie znicza pod obeliskiem w Sicienku. Następnie uczestnicy przejadą przez Kasprowo, Goncarzewy, Sitno, Dąbrówkę Nową do Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie, gdzie czekać na nich będzie słodki poczęstunek i nieco rozrywki. Następnie z Kruszyna ulicami Tatarakową, Nadnotecką, Nad Torem kolarze przejadą do Pawłówka, skąd skierują się, to z większą werwą ul. Gwarną, to spokojniej ul. Cichą w Osówcu i ścieżką rowerową do elewatorów w centrum wsi. Stamtąd polnymi drogami Rajd uda się do Mochla, skąd wypróbowując nową ścieżkę rowerową wróci przez Wojnowo do ITK w Sicienku. Tam na strudzonych kolarzy będzie czekać smaczna grochówka. Trasa liczy ok. 35 km.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego aktywnego spędzenia czasu i poznania ciekawych miejsc w gminie Sicienko. Tym bardziej, że w tym roku "kręcimy kilometry" w ramach Metropolii Bydgoszcz w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. W związku z tym organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Rajdu do udziału w rywalizacji i wcześniejszego zalogowanie się na stronie www.BydgoszczNaRowery.pl, pobrania aplikacji Naviki i dołączenie do drużyny gminy Sicienko. Informacje dotyczące rywalizacji zamieszczone są na stronie www.sicienko.pl w Dziale "Kultura i Sport" zakładce "Europejska Rywalizacja Rowerowa 2017"

Zgłoszeń grupowych do Rajdu należy dokonywać do 15.05.2017 r.

Telefonicznie:

Katarzyna Batka tel. 52 58 70 757 godz. 7.30 – 15.30

Osobiście:

Urząd Gminy w Sicienku, ul. Mrotecka 9, pokój nr 7A

indywidualnych najpóźniej w dniu Rajdu do godz. 9.00.

Rajd został wpisany do "Kalendarza ważniejszych imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym i sportowym organizowanych lub współorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy w 2017 r." i został objęty Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego.

POBIERZ PLAKAT PDF

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu