GMINNY PRZEGLĄD POLSKICH PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ PDF Drukuj Email

Wiejski Dom Kultury w Kruszynie 21 kwietnia gościł uczestników XI Gminnego Przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpiło w nim 11 uczestników w różnym wieku, ponieważ w związku z niepełną obsadą poszczególnych kategorii organizatorzy zdecydowali, zgodnie z regulaminem, na jedną, otwartą, kategorię.

Jury w składzie: Ewa Jakubczak, Marika Lutomska, Anna Rychławska i Romuald Wiśniewski zdecydowało się przyznać wyróżnienia następującym wykonawcom:

1. Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie – opiekun Anna Łoś

2. Martyna Strzelecka i Magdalena Więckowska ze Świetlicy w Osówcu – opiekun Joanna Olwig

3. Ariadna, Mikołaj i Przyjaciele z II a - Szkoła Podstawowa w Kruszynie – opiekun Alina Pastor

Pozostali uczestnicy to:

1. Małgorzata i jej Paka – Szkoła Podstawowa w Kruszynie – opiekun Alina Pastor

2. Agata Cackowska i Natasza Grosz –Świetlica w Gliszczu – opiekun Małgorzata Leśniewska

3. Tosia i Lena Horoszczuk, Jagoda Manys, Oliwia Nowak i Natalia Zakurzewska ze Świetlicy w Mochlu – opiekun Justyna Pokora

4. Koło Przyjaciół Biblioteki w Sicienku- opiekun Anna Piasecka

5. Zespół Wokalny „Wrzos”- opiekun Czesława Pinkowska

6. Natalia Ciężka – Świetlica w Osówcu - – opiekun Joanna Olwig

7. Zespół Wokalny Świetlica w Osówcu – opiekun Joanna Olwig

8. Zuzanna i Kacper Draus - Wiejski Dom Kultury w Kruszynie – opiekun Jakub Stachowicz

Trzeba podkreślić wysoki poziom artystyczny wykonawców i różnorodność repertuaru. Śpiewano piosenki z okresu I i II wojny światowej, powstania warszawskiego i współczesne piosenki patriotyczne.

W tym roku, po raz pierwszy, organizator zdecydował o ustanowieniu nagrody publiczności. Głosami uczestników ten zaszczytny tytuł otrzymali: Ariadna, Mikołaj i Przyjaciele z II a.

Po muzycznych zmaganiach uczestników zaproszono na poczęstunek przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku.

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 48 1 2