Konkurs wielkanocny PDF Drukuj Email

Tradycja obchodów świąt Wielkiej Nocy wywodzi się z kultury chrześcijańskiej i utożsamiana jest ze zdecydowanie najważniejszym jej świętem. Jednakże dokonując małego resarche’u w kontekście świąt moglibyśmy odnieść wrażenie, że Boże Narodzenie w naszej tradycji i kulturze odgrywa bardziej znaczącą rolę. Mimo wszystko to właśnie Wielkanoc trzyma przysłowiową „palmę pierwszeństwa”. Jest symbolem nowego życia i początku.

Jak co roku zorganizowaliśmy konkurs, którego przedmiotem były ozdoby świąteczne. Celem przeglądu było przede wszystkim pobudzenie kreatywności mieszkańców naszej gminy. Dotarło do nas około stu prac, z czego przyznawaliśmy wyróżnienia w pięciu kategoriach: dla dzieci, uczniów szkół podstawowych z oddzieleniem klas I- III oraz IV- VI, gimnazjalistów oraz dorosłych. W trakcie ustalania werdyktu towarzyszyły nam ogromne emocje, zaskoczyła nas Wasza pomysłowość i nowatorskie pomysły. Na mini- gali wczorajszego popołudnia nagrody laureatom i uczestnikom wręczyła Pani dyrektor Anna Rychławska. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! A w tym roku wyróżniliśmy:

Kategoria klasy I – III:

· Natalia Baczor