Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

Pora – wieczór – godzina 18.00, data - 10 marca 2017 roku, miejsce – Świetlica Wiejska w Mochlu. Już po raz ósmy, korzystając z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet spotkały się mieszkanki naszej gminy, aby wspólnie uczcić swoje święto. Przy tej okazji zaprezentowały się lokalne kobiety z pasją:

Wioletta Badziągowska – mieszkanka Zielonczyna, najważniejsza, bo sprawująca funkcję sołtysa. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do wypełniania swoich obowiązków. Organizuje spotkania, imprezy, akcje charytatywne oraz wiele cennych inicjatyw lokalnych. Oprócz tego jest przede wszystkim mamą piątki dzieci, w tym niepełnosprawnego Błażeja.

Małgorzata Bogusz, z urodzenia bydgoszczanka, od wielu lat mieszka w Teresinie, ma troje dzieci, czworo wnucząt. Lubi szyć, lecz jej największą pasją jest szydełkowanie.

Anna Hoffman – mieszkanka Trzemiętowa, z wykształcenia jest technologiem żywienia, pracuje jako sprzedawca. Jej hobby jest wytwarzanie rzeźbionych świec w bajecznych kolorach.

Bożena Janiszewska – mieszkanka Wojnowa, mama dwóch synów związanych z UKS Gryf Wojnowo, zawodowo pielęgniarka, pracująca w Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Od trzydziestu pięciu lat zajmuje się profilaktyką zdrowa i bardzo ceni naturalne produkty do pielęgnacji ciała. Oferowała na miejscu zabieg „aksamitne ręce”.

Albina Jeszka urodziła się w Wałczu, od wielu lat jest mieszkanką Teresina. Mama pięciorga dzieci i szczęśliwa babcia. Jej pasją jest papierowa wiklina, ale i praca z krepą przynosi jej wiele satysfakcji.

Joanna Kochańska – na co dzień mieszka i pracuje w Sicienku, mama dwóch synów. Od niedawna jej pasją jest bieganie i zdrowy tryb życia. Codziennie pokonuje wiele kilometrów, aby nabrać wprawy i mieć siłę by zmagać się z własnymi słabościami podczas zawodów sportowych.

Oprócz naszych pasjonatek swoje rękodzieło prezentowały: Patrycja Belińska – Gąsior, Teresa Gil, Katarzyna Mikołajczak i Anna Rychławska.

Przebojem wieczoru okazał się skecz „Randka w ciemno zaprezentowany przez Zespół Kruszynianki, który do łez rozbawił publiczność.

Natomiast Panowie: Karol Żarnowski i Jakub Stachowicz specjalnie na te okazję powołali do życia, jedyny w swoim rodzaju duet. Zaprezentowali cały przekrój dobrej muzyki, były przeboje Seweryna Krajewskiego, Renaty Przemyk, świtowe przeboje muzyki filmowej. Jednak wykonanie utworu z repertuaru Jana Kiepury „Brunetki blondynki”, powaliło na kolana całą widownię. Tradycyjnie serwowano ciasto i gorące napoje.GALERIA

 

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

Statystyki

Odsłon : 65923