Biblioteka w Kruszynie - FERIE PDF Drukuj Email

Wszystko co dobre, szybko się kończy… Tegoroczne ferie zimowe również minęły bardzo szybko.

Uczestnicy spotkań organizowanych przez świetlice i bibliotekę w Kruszynie nie mogli narzekać na nudę.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci odwiedziły bydgoską Papugarnię, gdzie jej kolorowi i pierzaści mieszkańcy chętnie jadły im z ręki, siadały na ramieniu czy na głowie, by potem zupełnie niespodziewanie odlecieć. Kolejnym udanym wyjazdem był wyjazd na lodowisko w Fordonie. Wszyscy świetnie bawili się na lodowej tafli, wyczyniając różne akrobacje. Jedni doskonalili swe umiejętności, a inni dopiero zaczynali swą przygodę z łyżwami. Ci drudzy niestrudzenie podnosili się z kolejnych upadków( tu pozdrawiamy Pana Jakuba).

Kolejną atrakcją były warsztaty z origami, czyli ze sztuki składania papieru, które prowadziła pani Joanna Szumlak. Okazało się, że z zupełnie zwyczajnych kartek papieru można wyczarować prawdziwe cuda. I tak oto powstały piękne kartki okolicznościowe, skaczące żabki, motyle oraz kolorowe tulipany. Tradycyjnie już zwieńczeniem ferii był całonocny biwak zorganizowany w bibliotece. Śmiechy, zabawy i wygłupy trwały do późnych godzin nocnych.

Udało się nam wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Kruszyna aktywnie i wesoło, zagospodarować te dwa zimowe tygodnie wolnego od szkoły okresu. Miejmy nadzieję, że teraz pełni energii i sił, z zaangażowaniem wejdą w rytm szkolnych obowiązków.

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
week 26 25 26 27 28 29 30