25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email

Dnia 15 stycznia 2017 roku wspólnie z całą Polską wzięliśmy udział w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem ze szkołami naszej gminy przygotowaliśmy program artystyczny, który wypełnił tegoroczne spotkanie.

Nastrojowo rozpoczął Jakub Jurkowski ze Świetlicy Wiejskiej w Teresinie, następnie był występ instrumentalny Julki Otlewskiej i Zuzi Sitarek z Wiejskiego Domu Kultury w Kruszynie. Później zatańczyła grupa baletowa z kruszyńskiej szkoły.

Ze szkoły w Samsiecznie w hip – hopowym repertuarze zaprezentowały się Kolorowe Nutki, a także Bystrzaki ze swoim tanecznym show, Zespołu Szkół w Sicienku wystąpili zwycięzcy szkolnego konkursu „Mam talent”.

Szkoły Tańca Gabi oraz Dance Academy zaprezentowały swoich małych tancerzy z Trzemiętowa, Wojnowa i Sicienka.

Z inscenizacją „Przyszła zima biała” wystąpiły przedszkolaki z Wojnowa. Na zakończenie odbył się koncert muzyki rozrywkowej Marka Andraszewskiego, a światełko do nieba zwieńczyło całość.

Duże emocje jak zwykle wywołała licytacja, na której wystawiono różnorodne przedmioty, które prezentowali harcerze z drużyny harcerskiej Szare Szeregi z Kruszyna. Furorę zrobił tort, który został wylicytowany za 1000 złotych i przekazany przez licytującego do Domu Dziecka w Trzemiętowie.

Licytację oraz całą imprezę z wdziękiem poprowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter. Nagłośnienie zapewnił niezawodny Zbigniew Masiakowski. Smakołyki do kawiarenki i kuchni zapewnili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku oraz Jolanta Grygiel, Ewa Bryl i Danuta Krzewska.

Było też mierzenie ciśnienia, każdy mógł własnoręcznie wykonać biżuterię, nauczyć się origami, przygotować upominek dla babci lub dziadka albo zrobić tatuaż.

Zebraliśmy w Gminie Sicienko razem ze szkołami 18.670,09 złotych, ta kwota to nasz wielki sukces. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do imprezy, nie wszystkich wymienimy z imienia i nazwiska, bo to niemożliwe.

Każdy, kto choć w niewielkiej cząstce, brał udział w organizacji imprezy, może się czuć „ojcem” tego sukcesu. Sie ma do następnego roku.

Specjalne podziękowania dla ofiarodawców przedmiotów na licytację:

Katarzyna Mikołajczak, Marlena i Leszek Golonowie, Firma Usługowa - Tomasz Pokora, Firma Strefa 57. Pracownia Do Rzeczy, Sępoleńska Grupa PLAMA´S, Elżbieta Bronz, Krystyna Lewicka – Ritter, Zofia Wach, Zakład Wielobranżowy - Piotr Pastor, Grażyna Kmiecik, Firma ”Nasze Torebki”, Jolanta Dzwonnik, Zakład Komunalny, Wioletta Świerblewska, Agnieszka Sergot, Jan Wach, Jolanta Grygiel oraz Grażyna Dudek.

 

GALERIA

 

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 293 gości 

Statystyki

Odsłon : 65920