25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email

Dnia 15 stycznia 2017 roku wspólnie z całą Polską wzięliśmy udział w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem ze szkołami naszej gminy przygotowaliśmy program artystyczny, który wypełnił tegoroczne spotkanie.

Nastrojowo rozpoczął Jakub Jurkowski ze Świetlicy Wiejskiej w Teresinie, następnie był występ instrumentalny Julki Otlewskiej i Zuzi Sitarek z Wiejskiego Domu Kultury w Kruszynie. Później zatańczyła grupa baletowa z kruszyńskiej szkoły.

Ze szkoły w Samsiecznie w hip – hopowym repertuarze zaprezentowały się Kolorowe Nutki, a także Bystrzaki ze swoim tanecznym show, Zespołu Szkół w Sicienku wystąpili zwycięzcy szkolnego konkursu „Mam talent”.

Szkoły Tańca Gabi oraz Dance Academy zaprezentowały swoich małych tancerzy z Trzemiętowa, Wojnowa i Sicienka.

Z inscenizacją „Przyszła zima biała” wystąpiły przedszkolaki z Wojnowa. Na zakończenie odbył się koncert muzyki rozrywkowej Marka Andraszewskiego, a światełko do nieba zwieńczyło całość.

Duże emocje jak zwykle wywołała licytacja, na której wystawiono różnorodne przedmioty, które prezentowali harcerze z drużyny harcerskiej Szare Szeregi z Kruszyna. Furorę zrobił tort, który został wylicytowany za 1000 złotych i przekazany przez licytującego do Domu Dziecka w Trzemiętowie.

Licytację oraz całą imprezę z wdziękiem poprowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter. Nagłośnienie zapewnił niezawodny Zbigniew Masiakowski. Smakołyki do kawiarenki i kuchni zapewnili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku oraz Jolanta Grygiel, Ewa Bryl i Danuta Krzewska.

Było też mierzenie ciśnienia, każdy mógł własnoręcznie wykonać biżuterię, nauczyć się origami, przygotować upominek dla babci lub dziadka albo zrobić tatuaż.

Zebraliśmy w Gminie Sicienko razem ze szkołami 18.670,09 złotych, ta kwota to nasz wielki sukces. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do imprezy, nie wszystkich wymienimy z imienia i nazwiska, bo to niemożliwe.

Każdy, kto choć w niewielkiej cząstce, brał udział w organizacji imprezy, może się czuć „ojcem” tego sukcesu. Sie ma do następnego roku.

Specjalne podziękowania dla ofiarodawców przedmiotów na licytację:

Katarzyna Mikołajczak, Marlena i Leszek Golonowie, Firma Usługowa - Tomasz Pokora, Firma Strefa 57. Pracownia Do Rzeczy, Sępoleńska Grupa PLAMA´S, Elżbieta Bronz, Krystyna Lewicka – Ritter, Zofia Wach, Zakład Wielobranżowy - Piotr Pastor, Grażyna Kmiecik, Firma ”Nasze Torebki”, Jolanta Dzwonnik, Zakład Komunalny, Wioletta Świerblewska, Agnieszka Sergot, Jan Wach, Jolanta Grygiel oraz Grażyna Dudek.

poprzednim miesiącu sierpień 2018 następnym miesiącu
week 31 1 2 3 4 5