GMINA SICIENKO PORAZ SZÓSTY STAWIA NA RODZINĘ PDF Drukuj Email

Dnia 7 maja 2016 roku na terenie parku przy ulicy Bydgoskiej, odbył się MAJOWY PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez Wójta Gminy Sicienko, Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Myśl przewodnia pikniku brzmiała: „Integracja wielopokoleniowa jest możliwa i znalezienie czasu na wspólną zabawę nie wymaga wielu wyrzeczeń.”. Wystarczy tylko wyjść z domu a życie przestanie być chociaż trochę trudne, smutne i szare.

Dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku, zostały zaplanowane różnorodne atrakcje. Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbywały zabawy i konkursy dla dzieci, dla dorosłych, były bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, zamki, pyszności kulinarne, malowanie twarzy, zabawy z balonami, serwowano grochówkę.

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie zabrakło też występów artystycznych. Do Majowego Pikniku Rodzinnego bardzo aktywnie włączyły się szkoły gminne i świetlice wiejskie. To dzięki zaangażowaniu dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz instruktorów świetlic wiejskich dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty. Było m.in przedstawienie z okazji 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie, występ Zespołu Folklorystycznego Frechowne Sznupki ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie, występy uczestników Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, występ grupy DANCE FRIENDS z Wiejskiego Domu Kultury w Strzelewie, występ Julii Otlewskiej z WDK w Kruszynie oraz występ zespołów tanecznych ze szkół podstawowych w Sicienku i Trzemiętowie. Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych cieszył się pokaz zapasów przygotowany przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Gryf Wojnowo oraz Uczniowski Klub Sportowy Sicienko oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez Drużynę Harcerską im. Szarych Szeregów ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Dużym powodzeniem cieszyły się gry i zabawy przygotowane przez Michalinę Lubiewską ze Stowarzyszenia Bezpieczeństwo Dziecka oraz pląsy z Drużyną Harcerską Wędrowne Ptaki z Samsieczna. Gimnazjaliści z Sicienka malowali dzieciom twarze, a animatorki z GOK czuwały nad „sportowym miasteczkiem”. Na koniec Pikniku wystąpił Cezary Makiewicz w repertuarze muzyki country. Utwór Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa podbił serca uczestników Pikniku. Imprezę prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter.

Dziękujemy za wspólną zabawę, za pomoc w organizacji i wzajemne wsparcie. Do zobaczenia za rok.

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu