65 – lecie powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku PDF Drukuj Email

Pierwszego kwietnia br. w związku z uroczystością 65 – lecia powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku gościliśmy:

1. Starostę Powiatu Bydgoskiego – Wojciecha Porzycha

2. Przewodniczącego Rady Gminy Sicienko Marka Nadolnego, Radną Grażynę Kaźnicę,

3. Wójta Gminy Sicienko – Jana Wacha,

4. Kierownika działu instrukcyjno-metodycznego WiMBP w Bydgoszczy– Beatę Malczewską,

5. Byłych pracowników naszej biblioteki – Małgorzatę Bruzda, Zofię Cyrulewską, Kazimierę Klusek, Ludwikę Kudłacik,

6. Dyrektorów szkół Gminy Sicienko,

7. Czytelników, przyjaciół, sympatyków oraz uczestników konkursu „Wierszoteka Biblioteki”.

Po oficjalnych powitaniach wystąpili uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie. Pod kierunkiem Marzeny Kaplarny przygotowali inscenizację „Historia książki”.

Następnie dyrektor Biblioteki Anna Rychławska przedstawiła krótką historię biblioteki, wspominając jej losy oraz ludzi, którzy w niej pracowali. Po tej wspominkowej części głos zabrali goście, obdarowując Jubilatkę prezentami. Część oficjalną zakończyły występy uczestników konkursu „Wierszoteka Biblioteki”, którzy czytali swoje wiersze zamieszczone w tomiku pod tym samym tytułem, wydanym z okazji jubileuszu. Jak przystało na urodziny, był tort ze świeczkami.

Należy wierzyć, że biblioteka, która przetrwała tyle lat, wtopiła się w krajobraz naszej społeczności, zajmując ważną pozycję w kulturze –będzie źródłem, z którego czerpać będą przyszłe pokolenia mieszkańców Gminy Sicienko.

poprzednim miesiącu sierpień 2018 następnym miesiącu
week 31 1 2 3 4 5