„Kobiety z pasją” PDF Drukuj Email

Dnia 11 marca w Świetlicy Wiejskiej w Mochlu, Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku przygotował siódmą edycję „Kobiety z pasją”. Jest to cykl spotkań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, podczas których prezentujemy utalentowane mieszkanki naszej gminy. W tym roku zaprosiliśmy:

Pania Bożenę Janiszewską – która jest konsultantką firmy TianDe, zajmuje się kosmetologią. W czasie trwanie spotkania oferowała paniom bezpłatny zabieg „aksamitne dłonie”

Panią Dorotę Klatecką – mieszkankę Samsieczna, która od najmłodszych lat rozwija pasję robótek szydełkowych. Obecnie robi to po mistrzowsku, a jej prace wzbudziły zasłużony zachwyt.

Panią Iwonę Kowalską z Teresina, która do perfekcji doprowadziła wykonywanie wyrobów z masy solnej. Jej figurki, głównie, postaci z bajek bardzo się podobały.

Joanna Mikołajczyk - rodowita mieszkanka Osówca, niezwykle przedsiębiorcza. Jej pasją jest kuchnia. Wraz z mężem prowadzi Gospodę w Kruszynie. W ubiegłorocznym plebiscycie „Kulinarna Bydgoszcz” ich potrawa zajęła trzecie miejsce. Pani Joasia poczęstowała gości ciastem dyniowym i marchewkowym.

Danuta Synowiecka – kobieta orkiestra, mieszka w Wałdowie Królewskim w gminie Dąbrowa Chełmińska, prowadzi działalność związaną z wystawianiem przedstawień artystycznych, zadomowiła się w naszym środowisku, bardzo często oprawia muzycznie imprezy dla naszych mieszkańców. Swoim występem porwała panie do zabawy.

Wiesława Strzelecka – długoletnia Prezes Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Gryf Sicienko”, który zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Wielu z zawodników klubu osiąga znakomite wyniki, z tytułami mistrzów i wicemistrzów Polski włącznie.

Beata Tomaszewska, nasz gość specjalny, która w miejscowości Dąbrowa Chełmińska przyczyniła się do powstania, odwzorowanego na tradycyjnym, kamiennego pieca chlebowego, w którym niemal codziennie wypiekane są świeże bochenki, zawierające w sobie całą dobroć chleba wiejskiego – chrupiącą skórkę, wspaniały smak i aromat.

Oprócz zaproszonych pań, swoje stoiska miały inne pasjonatki - Panie: Patrycja Belińska - Gąsior, Katarzyna Mikołajczak oraz Teresa Gil ze swoimi dziełami.

Jako, że w tym dniu przypadał Dzień Sołtysa, na ręce obecnych pań – Grażyny Dudek i Sylwii Treli, złożyliśmy życzenia wszystkiego najlepszego dla sołtysów z Gminy Sicienko.


W przerwie między prezentacjami naszych pasjonatek wystąpiło trio taneczne z Wiejskiego Domu Kultury w Strzelewie. Gimnazjalistki: Gabrysia, Marta i Olga zaprezentowały bardzo energetyczny taniec. Całość zakończył koncert duetu Romuald Wiśniewski i Sławomir Chmielewski, który kilkakrotnie bisował. Słodki poczęstunek zapewniły animatorki kultury z GOK. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy około stu osób, bardzo nam miło z tego powodu.


GALERIA


 

 

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu sierpień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Losowe zdjęcie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości 

Statystyki

Odsłon : 58499