„Kobiety z pasją” PDF Drukuj Email

Dnia 11 marca w Świetlicy Wiejskiej w Mochlu, Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku przygotował siódmą edycję „Kobiety z pasją”. Jest to cykl spotkań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, podczas których prezentujemy utalentowane mieszkanki naszej gminy. W tym roku zaprosiliśmy:

Pania Bożenę Janiszewską – która jest konsultantką firmy TianDe, zajmuje się kosmetologią. W czasie trwanie spotkania oferowała paniom bezpłatny zabieg „aksamitne dłonie”

Panią Dorotę Klatecką – mieszkankę Samsieczna, która od najmłodszych lat rozwija pasję robótek szydełkowych. Obecnie robi to po mistrzowsku, a jej prace wzbudziły zasłużony zachwyt.

Panią Iwonę Kowalską z Teresina, która do perfekcji doprowadziła wykonywanie wyrobów z masy solnej. Jej figurki, głównie, postaci z bajek bardzo się podobały.

Joanna Mikołajczyk - rodowita mieszkanka Osówca, niezwykle przedsiębiorcza. Jej pasją jest kuchnia. Wraz z mężem prowadzi Gospodę w Kruszynie. W ubiegłorocznym plebiscycie „Kulinarna Bydgoszcz” ich potrawa zajęła trzecie miejsce. Pani Joasia poczęstowała gości ciastem dyniowym i marchewkowym.

Danuta Synowiecka – kobieta orkiestra, mieszka w Wałdowie Królewskim w gminie Dąbrowa Chełmińska, prowadzi działalność związaną z wystawianiem przedstawień artystycznych, zadomowiła się w naszym środowisku, bardzo często oprawia muzycznie imprezy dla naszych mieszkańców. Swoim występem porwała panie do zabawy.

Wiesława Strzelecka – długoletnia Prezes Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Gryf Sicienko”, który zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Wielu z zawodników klubu osiąga znakomite wyniki, z tytułami mistrzów i wicemistrzów Polski włącznie.

Beata Tomaszewska, nasz gość specjalny, która w miejscowości Dąbrowa Chełmińska przyczyniła się do powstania, odwzorowanego na tradycyjnym, kamiennego pieca chlebowego, w którym niemal codziennie wypiekane są świeże bochenki, zawierające w sobie całą dobroć chleba wiejskiego – chrupiącą skórkę, wspaniały smak i aromat.

Oprócz zaproszonych pań, swoje stoiska miały inne pasjonatki - Panie: Patrycja Belińska - Gąsior, Katarzyna Mikołajczak oraz Teresa Gil ze swoimi dziełami.

Jako, że w tym dniu przypadał Dzień Sołtysa, na ręce obecnych pań – Grażyny Dudek i Sylwii Treli, złożyliśmy życzenia wszystkiego najlepszego dla sołtysów z Gminy Sicienko.

W przerwie między prezentacjami naszych pasjonatek wystąpiło trio taneczne z Wiejskiego Domu Kultury w Strzelewie. Gimnazjalistki: Gabrysia, Marta i Olga zaprezentowały bardzo energetyczny taniec. Całość zakończył koncert duetu Romuald Wiśniewski i Sławomir Chmielewski, który kilkakrotnie bisował. Słodki poczęstunek zapewniły animatorki kultury z GOK. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy około stu osób, bardzo nam miło z tego powodu.

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
week 26 25 26 27 28 29 30